AMD Ryzen 5 7600 — молодший шестиядерний процесор лінійки Zen 4 на сокеті AM5 і доступний вхід у цю платформу для ігрового ПК. Zen 4 додала в продуктивності на такт порівняно з минулою серією, тому навіть Ryzen початкового рівня справляється із сучасними іграми. Платформу AM5 компанія підтримує кілька поколінь поспіль, тож систему можна пізніше посилити продуктивнішим процесором без заміни плати та пам’яті. До BOX-версії входить кулер Wraith Stealth, тому охолодження окремо купувати не потрібно.
Конфігурація Ryzen 5 7600 розрахована на ігри:
Вбудована графіка RDNA2 на два блоки виводить зображення без дискретної відеокарти, а розблокований множник із Precision Boost Overdrive дозволяє розганяти процесор вручну.
Ігрова продуктивність залежить насамперед від швидкості одного ядра та обсягу кешу, і за обома напрямами Zen 4 додала порівняно із Zen 3. AMD заявляє про 13% приросту IPC між поколіннями, а в однопотоковому Cinebench R20 Ryzen 5 7600 випереджає Ryzen 5 5600X приблизно на 17% — для ігор це приріст FPS на тій самій відеокарті.
Різниця зі старшим 7600X у більшості проєктів становить один-три відсотки, при тому що у 7600 теплопакет 65 Вт проти 105 Вт. На тлі Intel молодший Ryzen 5 випереджає Core i5-13400F приблизно на 19% у середньому за великою вибіркою ігор. Дванадцять потоків дають запас для фонових завдань на кшталт стримінгу або запису геймплею.
Сокет AM5 — поточна основа десктопних процесорів AMD, і компанія підтвердила його підтримку до 2027 року. Це довгий шлях апгрейду: почати можна з молодшого чипа, а через кілька поколінь встановити продуктивніший на ту саму плату — наступна архітектура Zen 6 також залишиться на AM5.
Платформа працює лише з ОЗП DDR5, підтримує до 128 ГБ у двоканальному режимі та профілі EXPO для розгону в один клік. Оптимум для Zen 4 — DDR5-6000: на цій частоті контролер пам’яті синхронізується з Infinity Fabric у співвідношенні 1:1 і знижує затримки. У процесора 24 лінії PCIe 5.0 напряму — шістнадцять для відеокарти та чотири для M.2-накопичувача під швидкі SSD.
Процесор працює з усіма платами на сокеті AM5, але практичний вибір для ігор — чипсет B650. Він дає розгін процесора та пам’яті через EXPO і лінії PCIe 4.0 для відеокарти та слота M.2 — цього вистачає GPU рівня RTX 5070-5080 без переплати за дорогий чипсет. A620 дешевший, але не підтримує розгін, а X670 з повним набором PCIe 5.0 для відеокарти надлишковий для шестиядерника в іграх. За пам’яттю оптимум — два модулі DDR5-6000 з EXPO: пара планок у двоканальному режимі стабільніша в розгоні, ніж чотири. BOX-версія відрізняється від Tray кулером Wraith Stealth і розширеною гарантією.
Купити Ryzen 5 7600 можна в Telemart з доставкою по Україні Новою поштою, Укрпоштою, Meest або самовивозом із шоурумів. Для збірки на AM5 магазин пропонує конфігуратор ПК і консультацію з підбору плати та пам’яті, а оплату дорогої конфігурації можна розбити на частини через monobank.
| Лінійка | AMD Ryzen 5 |
| Роз'єм процесора (Socket) | AM5 |
| Сумісність | Материнські плати Socket AM5 |
| Кількість ядер | 6 ядер |
| Кількість потоків | 12 |
| Частота процесора | 3800 |
| Максимальна тактова частота | 5100 |
| Об'єм кешу L3 | 32768 |
| Кодова назва мікроархітектури | Raphael |
| Серія | Ryzen 7 |
| Мікроархітектура | Zen 4 |
| Назва графічного ядра | Radeon Graphics |
| Підтримка PCIe | PCIe 5.0 |
| Розблокований множник | + |
| Тип пам'яті | DDR5: 5200 |
| Техпроцес | 5 |
| Термопакет | 65 |
| Продуктивність | 27829 |
| Охолодження в комплекті | Кулер у комплекті |
| Сумісні системи охолодження | Кулери для AM4/AM5 |
| Статус процесора | Новий |
| Тип | Материнські плати AMD |
| Роз'єм процесора (Socket) | AM5 |
| Процесори | Процесори для AM5 |
| Підтримувані процесори | Список підтримуваних процесорів |
| Чіпсет (Північний міст) | AMD B650 |
| Тип пам'яті | DDR5 DIMM |
| Сумісні ОЗП | DDR5 для ПК |
| Сумісність з RAM | Список підтримуваної пам'яті |
| Кількість слотів пам'яті | 4 |
| Кількість каналів | 2 |
| Макс. Обсяг пам'яті | 256 |
| Мінімальна частота пам'яті | 4800 |
| Максимальна частота пам'яті | 8000 |
| Підтримка профілю |
Підтримка профілю ХМР Підтримка профілю EXPO |
| Мережевий адаптер (LAN) | 1 x 2500 Мбіт/с |
| Бездротовий модуль Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax) |
| Модуль Bluetooth | 5.3 |
| Звукова карта | Realtek CODEC |
| Звукова схема | 7.1 |
| Кількість SATA III | 4 |
| Кількість PCI-E 1x | 1 |
| Кількість PCI-E 16x | 1 |
| Підтримка PCI-E 16x v3.0 | + |
| Підтримка PCI-E 16x v4.0 | + |
| Кількість внутрішніх USB 2.0 | 2 |
| Кількість внутрішніх USB 3.2 | 1 |
| Кількість внутрішніх USB Type-C | 1 |
| Кількість слотів M.2 | 2 |
| Підтримка M.2 PCIe 4.0 | + |
| SYS_FAN | 2 |
| 24-pin | 1 |
| 8-pin | 1 |
| Роз'єм PS/2 | + |
| Кількість зовнішніх USB 2.0 | 2 |
| Кількість зовнішніх USB 3.2 | 3 |
| Кількість зовнішніх USB Type-C | 1 |
| Роз'єм VGA | - |
| Роз'єм DVI-D | - |
| Роз'єм HDMI | + |
| Роз'єм DisplayPort | + |
| Вихід S/PDIF | - |
| Контролер RAID | 0, 1, 5, 10 |
| Форм-фактор | microATX |
| Сумісність з корпусом | Корпуси microATX |
| Бренд | Материнські плати Gigabyte (Гігабайт) |
| RGB Header | 1 x RGB Header + 2 x Addressable header |
| Overclocking | + |
| Колір | Чорний з сірим |
| Статус материнської плати | Нова |
Збірки на AMD AM5 і Intel LGA1700 розкривають потенціал тільки зі швидкою DDR5 — повільна пам’ять перетворює потужний процесор на вузьке місце. Kingston підібрала для Fury Beast частоту 6000 МГц з таймінгами CL36–44-44: точку, де приріст в іграх і робочих завданнях ще відчутний, а стабільність не вимагає ручного налаштування. Два модулі по 16 ГБ у комплекті Kingston DDR5 32GB KF560C36BBE2K2–32 закривають потреби геймерів і професіоналів без переплати за надлишковий обсяг.
DDR5 винесла управління живленням на сам модуль — вбудований PMIC точніше регулює напругу і не залежить від якості VRM плати, що стабілізує розгін. Конфігурація single rank (1Rx8) знижує навантаження на контролер пам’яті процесора, а алюмінієвий тепловідвід висотою 34.9 мм вписується під більшість баштових кулерів. У режимі JEDEC (4800 МГц, 1.1V) планки KF560C36BBE2K2–32 практично не нагріваються: при активації XMP/EXPO до 6000 МГц і 1.35V радіатор справляється без активного охолодження.
Різниця між DDR5–4800 і DDR5–6000 найпомітніша в геймінгу за 1080p, де відеокарта впорається легко, а процесор впирається у швидкість оперативної пам’яті. Швидкі модулі скорочують осідання 1% Low FPS — ті самі мікрофризи, які псують відчуття плавного геймплея. У рендерингу та відеомонтажі пропускна здатність 48 000 МБ/с прискорює обмін даними між процесором і GPU:
Kingston прошила в кожен модуль профілі Intel XMP 3.0 і AMD EXPO v1.1 — користувачеві не потрібно вручну підбирати частоту, таймінги і напругу. Один пункт у BIOS/UEFI, і Kingston Fury Beast DDR5 6000MHz 32GB працює на заявленій швидкості:
Комплект KF560C36BBE2K2–32 протестовано на платах ASUS, MSI та GIGABYTE з чипсетами Z790, B760, X670E і B650 — імовірність проблем під час першого запуску мінімальна. На Intel LGA1700 (Core 12–14-го поколінь) пам’ять залучає XMP 3.0, на AMD AM5 (Ryzen 7000/9000) — EXPO v1.1. Перед встановленням оновіть UEFI — свіжий мікрокод покращує сумісність із високочастотними модулями.
Шістнадцять гігабайтів здавалися достатніми кілька поколінь тому, а зараз — нижня межа комфорту. AAA-гра займає 12–16 ГБ, браузер із вкладками — ще 3–4 ГБ, фонові процеси — 2–3 ГБ. При 16 ГБ система починає скидати дані в файл підкачки, кадри просідають. Комплект Kingston Fury DDR5 32GB (2x16 ГБ) закриває цей дефіцит і подвоює пропускну здатність шини завдяки двоканальному режиму — одноканальна конфігурація вдвічі повільніша.
Вбудована корекція On-Die ECC виправляє однобітні збої на кристалі до потрапляння даних у кеш процесора — стабільна робота за 6000 МГц без артефактів у стрес-тестах. Робочий діапазон температур: 0–85°C.
Комплект Kingston Fury Beast DDR5 32GB доступний в інтернет-магазині Telemart з доставленням по Україні та самовивезенням із 12 шоурумів.
| Тип | DDR5 |
| Призначення | Для ПК |
| Обсяг одного модуля | 16 |
| Кількість модулів | 2 |
| Форм-фактор | DIMM |
| Частота | 6000 |
| Пропускна спроможність | 48 000 |
| CAS Latency (CL) | CL36 |
| Схема таймінгів | 36-44-44 |
| ECC-пам'ять | Без підтримки ECC-пам'яті |
| XMP | Підтримка профілю XMP |
| AMD EXPO | Підтримка профілю AMD EXPO |
| Напруга живлення | 1.35 |
| Робоча температура | Від 0 до 85 |
| Температура зберігання | Від −55 до +100 |
| Особливості | Охолодження модуля |
| Додатково |
Алюмінієвий тепловідведення Підтримка XMP 3.0 SPD Latency 40-39-39 SPD Speed 4800MHz SPD Voltage 1.1V |
| Габарити | 133.35 x 34.9 x 6.62 |
| Колір | Чорний |
| Статус ОЗП | Нова |
Сертифікат 80 Plus Silver (230V EU) гарантує ККД 90% при навантаженні 50%, що призводить до зниження втрат енергії, зменшення тепловиділення та мінімізації шуму вентилятора.
Може витримувати дворазове перевищення загальної потужності. Він повністю сумісний із стандартом Intel PSDG (Power Supply Design Guide) ATX 3.0, який підтримує до 200% потужності, досягає 70% ефективності при низькому навантаженні та відповідає необхідним стандартам синхронізації блоків живлення.
Високопродуктивний вентилятор Fluid Dynamic Bearing використовує технологію амортизації масляної плівки для ефективного зниження шуму, завдяки чому він працює тихіше за звичайні втулкові вентилятори і забезпечує більш ніж дворазове збільшення терміну служби. Крім того, вентилятор визначає поточне енергоспоживання та температуру, автоматично регулюючи швидкість обертання вентилятора для мінімізації шуму.
| Форм-фактор | ATX |
| Потужність | 650 |
| Вентилятор | 120 |
| ККД (Сертифікат 80 Plus) | Silver |
| Корекція коефіцієнта потужності (PFC) | Активний |
| +5V | 20 |
| +3.3V | 20 |
| +12V1 | 54.1 |
| -12V | 0.3 |
| +5Vsb | 3 |
| Підключення до материнської плати | 20+4 pin |
| Підключення до відеокарт | 6+2-pin 2 шт. |
| Живлення процесора | 4 pin, 8 pin, 8+4 pin, 8+8 pin |
| Кількість роз'ємів 4-pin Molex | 3 |
| Кількість роз'ємів SATA | 5 |
| Колір | Чорний |
| Габарити | 150 x 140 x 86 |
| Відстібаються кабелі | - |
| Захист від перевантажень | + |
| Статус БЖ | Новий |
| Додатково |
Безпека OCP (Захист від перевантаження будь-якого з виходів блоку окремо) OVP (Захист від підвищення напруги в мережі) OPP (Захист від перевантаження) OTP (Захист від перегріву) SCP (Захист від короткого замикання) UVP (Захист від зниження напруги в мережі) |
Швидкість роботи комп'ютера значною мірою залежить від сховища: на повільному диску операційна система завантажується хвилинами, а програми відкриваються із затримкою. Kingston NV3 1TB — твердотільний накопичувач у форматі M.2 з інтерфейсом NVMe для повсякденних завдань: завантаження ОС, роботи з файлами, ігор. Обсягу 1 ТБ вистачає на операційну систему, робочі застосунки та бібліотеку ігор одночасно, без другого сховища для даних. Накопичувач підходить і для нової збірки, і для апгрейду ноутбука або ПК на заміну жорсткому диску чи SATA-накопичувачу.
Продуктивність SSD Kingston NV3 1TB складається з трьох параметрів:
Для основного системного диска такого набору характеристик достатньо із запасом за швидкістю.
Довговічність накопичувача визначають тип флеш-пам'яті та заявлений ресурс перезапису. В основі NV3 — 3D NAND: комірки пам'яті розташовані вертикально, у кілька десятків шарів, а не в одній площині. Завдяки такому розміщенню зростає щільність пам'яті, а надійність залишається вищою, ніж у пласкої структури.
Ресурс перезапису версії 1 ТБ становить 320 ТБ (TBW) — стільки даних можна записати за весь термін служби, і для домашнього або офісного навантаження цього вистачає на роки. Середній час напрацювання на відмову (MTBF) Kingston заявляє на рівні 2 мільйонів годин. Контролер розподіляє запис рівномірно, не даючи окремим блокам зношуватися раніше часу. На накопичувач діє п'ятирічна гарантія виробника.
На практиці швидкість помітна у трьох сценаріях:
NVMe Kingston NV3 1TB читає дані зі швидкістю 6000 MB/s — під час апгрейду з SATA-накопичувача, чия межа становить близько 550 MB/s, це більш ніж десятикратний приріст. Система стартує за лічені секунди, важкі програми відкриваються без затримки, а ігрові рівні підвантажуються швидше.
Швидкість запису 4000 MB/s скорочує час на встановлення ігор і копіювання великих файлів. Високу швидкість запису підтримує SLC-кеш: частина комірок працює в прискореному режимі та приймає дані першою. Контролер використовує Host Memory Buffer: частина оперативної пам'яті ПК відводиться під таблицю адрес, що прискорює роботу з дрібними файлами.
Формат M.2 2280 — стандартний слот для NVMe-накопичувачів на материнських платах і в ноутбуках, тому NV3 підходить і для настільного ПК, і для портативної системи. Інтерфейс PCIe 4.0 має зворотну сумісність із роз'ємами PCIe 3.0: на старій платі накопичувач працюватиме на швидкостях третього покоління, без заміни обладнання. Одностороння плата товщиною 2.3 мм поміщається навіть у тонкі ноутбучні відсіки.
Host Memory Buffer працює на штатних драйверах Windows 10 і 11, тому додаткове налаштування не потрібне. Швидкість читання 6000 MB/s перевищує поріг Sony для PlayStation 5 (5500 MB/s) — сховище підійде і для розширення пам'яті консолі. Для встановлення накопичувач достатньо вставити в слот M.2 і закріпити гвинтом.
Купити Kingston NV3 1TB можна в Telemart з доставленням по всій Україні Новою поштою, Укрпоштою або Meest чи самовивозом із шоуруму. Під час апгрейду ПК чи ноутбука встановлення накопичувача та перенесення системи зі старого диска краще довірити майстрам сервісного центру.
| Форм-фактор | M.2 2280 |
| Обсяг пам'яті | 1 ТБ |
| Тип елементів пам'яті | 3D-NAND |
| Інтерфейс | PCIe 4.0 x4 |
| NVMe | Підтримка протоколу NVMe |
| Швидкість читання | 6000 |
| Швидкість запису | 4000 |
| Ресурс записи (TBW) | 320 |
| Час напрацювання на відмову | 2 млн годин |
| Робоча температура | Від 0 до 70 |
| Температура зберігання | Від −40 до +85 |
| Додатково | Вібрація у неактивному стані 10 G (10–1000 Гц) |
| Габарити | 80 x 22 x 2.3 |
| Вага | 7 |
| Статус SSD | Новий |
| Комплектація | SSD-диск |
| Тип | Mini tower |
| Форм-фактор материнської плати |
Micro-ATX Mini-ITX |
| Підсвічування | Без підсвічування |
| Попередньо встановлені вентилятори (на задній панелі) | 1 x 120 |
| Загальна кількість встановлених вентиляторів | 1 шт |
| Додаткові вентилятори (на верхній панелі) | 3 x 120 / 2 x 140 |
| Можливість встановлення СРО (на верхній панелі) | 120/140/240/280/360 |
| Можливість встановлення СРО (на задній панелі) | 120 |
| Максимальна висота кулера | 170 |
| Наявність блоку живлення | Корпус без БЖ |
| Розташування відсіку для БЖ | Верхнє розташування відсіку для БЖ |
| Максимальна довжина БЖ | 180 |
| Кількість 3.5″ внутрішніх відсіків | 3 x 3.5″ внутрішніх відсіків |
| Кількість 2.5″ відсіків | 1 x 2.5″ відсік |
| Кількість слотів розширення | 4 слота розширення |
| Порти |
2 x USB 3.2 Gen 1 1 x USB 3.2 Type-C 1 x порт для навушників 1 x порт для мікрофона |
| Розташування портів | На лицьовій панелі зверху |
| Максимальна довжина відеокарти | 338 |
| Особливості | Кабель-менеджмент |
| Додатково | Пиловий фільтр знизу |
| Матеріал | Метал |
| Дизайн фронтальної панелі | Airflow-Mesh (Сітка) |
| Габарити | 205 x 350 x 460 |
| Вага | 5.8 |
| Колір | Чорний |
| Статус корпусу | Новий |
Світлодіодна технологія широкого кута огляду IPS для точності зображення і кольорів
Дисплеї IPS використовують вдосконалену технологію, яка забезпечує надзвичайно широкий кут огляду 178/178 градусів для перегляду практично під будь-який кутом. Порівняно зі стандартними TN-панелями дисплеї IPS забезпечують надзвичайно чіткі зображення з яскравими кольорами, що ідеально підходить не лише для перегляду фотографій, відео та вебсторінок, а й професійних програм, які вимагають точності кольорів та сталої яскравості.
Дисплей Full HD 16:9 для чіткого та детального зображення
Якість зображення має значення. Звичайні дисплеї забезпечують якість, але ви очікуєте більшого. Цей дисплей має вдосконалену роздільну здатність Full HD 1920 x 1080. Підтримка стандарту Full HD дозволяє відтворювати реалістичне зображення з чіткими деталями з високою яскравістю, неймовірною контрастністю та реалістичними кольорами.
SmartContrast для деталей із глибокими рівнями чорного
SmartContrast – це технологія Philips, що аналізує відтворюваний вміст, автоматично регулюючи кольори та контролюючи інтенсивність підсвітки, що забезпечує динамічне покращення контрастності для найкращих цифрових зображень та відео або під час відтворення ігор з темними відтінками. Коли вибрано режим економії, налаштовується контрастність та підсвітка для належного відображення щоденних офісних програм та меншого споживання електроенергії.
HDMI забезпечує універсальне цифрове з’єднання
Пристрій із підтримкою HDMI має усе необхідне апаратне забезпечення для прийому вхідного сигналу High-Definition Multimedia Interface (HDMI). Кабель HDMI забезпечує передачу високоякісного цифрового відео й аудіо через один кабель із комп’ютера чи будь-якого аудіо-/відеоджерела (зокрема, декодерів, DVD-програвачів, аудіо-/відеоприймачів та відеокамер).
Режим LowBlue та відсутність мерехтіння для легкого для очей перегляду
Наш режим LowBlue та технологію без мерехтіння розроблено для зменшення напруження і втоми очей через тривале перебування перед монітором.
Ultra Slim Bezel: для мінімальних рамок і більшої площі екрана
Цей монітор робить ваш перегляд більш плавним і повним завдяки меншій рамці навколо екрана. Функція Ultra Slim Bezel забезпечує елегантний перехід від екрана до вузької рамки монітора, а це робить монітор красивішим за формою й функціями.
Злагоджені дії без зусиль завдяки технології Adaptive-Sync
Ігри не мають бути вибором між нестабільним відтворенням і спотвореними кадрами. Насолоджуйтеся плавним відтворенням без дефектів практично за будь-якої частоти кадрів завдяки технології Adaptive-Sync, плавному швидкому оновленню й надшвидкому часу відповіді.
Короткий час відповіді рухомого зображення – 1 мс для чіткості та плавної гри
Час відповіді рухомого зображення (MPRT) – це більш інтуїтивний спосіб опису часу відгуку, що безпосередньо стосується тривалості від фіксації розмитого шуму до чіткого зображення. Монітор Philips із часом відгуку рухомого зображення 1 мс усуває розмитість рухів, забезпечуючи чіткіше й точне зображення для вдосконалення ігрового досвіду. Найкращий вибір для захоплюючих і чутливих до найдрібніших рухів ігор.
Частота кадрів 120 Гц для надзвичайно плавного, прекрасного зображення
Ви граєте в напружені, амбіційні ігри. Вам потрібен дисплей із плавним зображенням без затримок. Цей дисплей Philips оновлює зображення з частотою до 120 разів на секунду, що значно швидше, ніж звичайний дисплей. У разі низької частоті кадрів вороги стрибають на екрані з місця на місце, що ускладнює потрапляння в ціль. Із частотою кадрів 120 Гц на екрані відображаються ті важливі відсутні зображення, які показують пересування ворогів у надзвичайно плавному русі, тож Вам легко буде в них поцілити. Цей дисплей Philips характеризується надзвичайно низькою затримкою вводу й відсутністю розривів зображення, тому буде Вашим ідеальним партнером для гри.
| Призначення | Для повсякденних завдань |
| Діагональ | 23.8″ |
| Роздільна здатність | 1920x1080 |
| Тип матриці | IPS |
| Підсвічування | W-LED |
| Співвідношення сторін | 16:9 |
| Покриття | Антиблікове |
| Час відгуку | 1 |
| Максимальна частота оновлення | 120 |
| Яскравість | 300 |
| Статична контрастність | 1500:1 |
| Передача кольору | 16.7 млн кольорів |
| Бітність матриці | 8 bit (6 bit + FRC) |
| Розмір пікселя | 0.2745 |
| Кут огляду по горизонталі | 178° |
| Кут огляду по вертикалі | 178° |
| Інтерфейси |
1 x HDMI 1.4 1 x VGA |
| VESA | 100x100 мм |
| Можливості | Регулювання кута нахилу |
| Нахил | от +20° до -5 |
| Блок живлення | Зовнішній |
| Споживана потужність у робочому режимі | 15.6 |
| Споживана потужність у вимкненому режимі | 0.3 |
| Споживана потужність у режимі очікування | 0.5 |
| Фірмові технології |
LowBlue EasyRead SmartImage SmartContrast |
| Особливості | Безрамковий дисплей |
| Додатково | Замок Kensington |
| Комплектація |
Монітор Кабель живлення Кабель HDMI |
| Габарити |
542 x 410 x 180 мм (з підставкою) 542 x 316 x 34 мм (без підставки) |
| Габарити в упаковці | 612 x 378 x 124 |
| Вага |
2.44 кг (без підставки) 2.16 кг (з підставкою) |
| Вага в упаковці | 4.07 |
| Колір | Чорний |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии